Your Store
جستجو
ثبت آگهی/فروشگاه
1595078318-h-320-17.jpg

حسگر تشخیص حرکت چطور کار می کند؟

ارتفاع نصب سنسور تشخیص حرکت (Motion Detection)

اهداف و اجسام متحرک و تنظیمات ریزپردازنده بگونه ای در نظر گرفته شده است که در محیط نظارت مسیرهایی مثل راهروها یا دربهای ورود و خروج را پوشش دهد. به همین دلیل باید مشخص شود که یک جسم متحرک چطور باید در محیط نظارت دیده شود یا چه زاویه ای برای نصب سنسور مناسب می باشد. به همین دلیل ارتفاع مناسب برای نصب سنسورها در مشخصات و دستورالعمل آنها ذکر شده است. نصب سنسور تشخیص حرکت در ارتفاع کم باعث می گردد که حرکات را بد تشخیص دهد و منجر به اعلام هشدارهای نادرست گردد. نصب سنسور تشخیص حرکت در ارتفاع بسیار بالا هم باعث می گردد حتی اگر حسگر از نوع Creep (تشخیص خزیدن) هم باشد، نقاط کوری در دید سنسور ایجاد شود.


حشرات عامل افزایش هشدارهای خطای سنسور تشخیص حرکت

حشرات بدلیل گرمای تولیدی در سنسور تشخیص حرکت، جذب آن می شوند و به داخل آن راه پیدا می کنند. بنابراین با خزیدن و حرکت حشرات داخل و اطراف لنزها یا لنز Pyro، سنسر را در تشخیص حرکت دچار مشکل می گردد. به همین دلیل از لایه هایی سلیکونی برای پوشاندن حفره های نفوذی بدنه سنسور تشخیص حرکت (مثل حفره کابلها، جای پیچها و ..) استفاده می گردد.


گرم کننده ها و دستگاههای حرارتی عامل افزایش هشدارهای خطا

حسگرهای تشخیص حرکت نباید روبروی دستگاههای گرمایشی قرار گیرند. شومینه ها و باربکیو یا دستگاههای پخت می توانند باعث افزایش خطای سنسور شده و بهتر از پیش از نصب حسگرها به این نکات توجه کرده و طراحی امنیتی مناسب تری داشته باشید.


سطوح انعکاس دهنده و افزایش هشدار خطا

سنسورهای تشخیص حرکت در صورت ممکن نباید روبروی سطوح انعکاسی و مسطح قرار داشته باشند. سطوح براق و انعکاسی مثل فلز براق یا رنگ نشده می توانند منابع امواج حرارتی را انعکاس دهند و بدین صورت سنسور را با مشکل روبرو کنند. حتی سطوح انعکاسی لامپها هم می تواند سطح حرارت اتاق را افزایش دهد و باعث اعلام هشدار نادرست شود. نور خورشید هم بصورت یک منبع حرارتی با تابش مستقیم سنسور را به خطا می اندازد که بهتر است در محیط های بزرگ حسگر Motion Detection ترجیحا رو به سطوحی قرار نگیرد که نور خورشید را مستقیما منعکس می کنند. لوازم روشنایی که تایمر دارند مثل لامپهای هوشمند می توانند باعث شوند با انعکاس لحظه ای برای پروفایل مادون قرمز سنسور تغییراتی ایجاد کند که نتیجه اش اعلام هشدار غلط باشد.


اجسام آویزان شده و افزایش هشدار خطا

ال سی دی های نصب شده، بادکنک، لوسترهای بلند و اجسامی که از سقف آویزان می شوند و در اثر باد کولر یا سیستم های گرمایش سرمایشی ممکن است تکان بخورند می توانند بلای جان سنسور تشخیص حرکت باشند. مثلا در فروشگاههای مواد غذایی و فروشگاههای زنجیره ای باید نصاب سنسور ضد سرقت و تشخیص حرکت این موارد را در نظر داشته باشد. ال ای دی های تبلیغاتی و نمایشگرها که تصاویر متحرکی نشان می دهند بیکباره باعث می شوند وضعیت سنسور تشخیص حرکت تغییر کرده و تشخیص خطا بدهد.


دستکاری شدت نور IR توسط پیچ یا قاب روی سنسور تشخیص حرکت

دستکاری شدت نور IR با استفاده از پیچ های تنظیم روی سنسور تشخیص حرکت می تواند باعث شود لنز هم جابجا شود درنتیجه ابعاد اجسام در محیط با تغیراتی روبرو می شود که در دید سنسور تفاوت داشته اند و این باعث اعلام هشدار خطا می شود. همه این عوامل باید توسط تکنسین سیستم ضد سرقت بخوبی انجام شود تا مشکلی پیش نیاید.


حیوانات خانگی متعدد و بالا رونده باعث افزایش خطا در اعلام هشدار

سنسورهای تشخیص حرکت با قابلیت تشخیص حیوانات خانگی هم تنها در صورتی خوب کار می کنند که یک حیوان خانگی در خانه داشته باشید یا تنها بر روی کف حرکت کنند. یعنی اگر حیواناتی مثل گربه داشته باشید که بر روی میزها راه می رود یا از روی کمدی به کمد دیگر می رود سنسور Motion Detector دچار مشکل می شود. وجود چندین حیوان خانگی همزمان در محیط نظارت سنسور هم می تواند باعث اعلام هشدار اشتباه شود. همیشه نصاب سیستم ضد سرقت باید از کاربر در مورد تعداد و نوع حیوانات خانگی اطلاعاتی کسب کند تا بداند چطور سنسوری مناسب خواهد بود.


عدم تطبیق ابعاد اتاق با فضای قابل قبول سنسور تشخیص حرکت

در صورتی که اتاقی بسیار بزرگ با سطوح تخت مثل دیوارها داشته باشیم باید محدوده سنسورها را محدود کنیم بگونه ای که امواج به سطوح محدود کننده برخورد کنند و محوطه بصورت فیزیکی بسته باشد. اگر برای فضای باز بزرگی از سنسوری با برد تشخیصی محدود استفاده می کنیم حتما باید محدوده را با دیوار کاذب یا پارتیشن محدود کنیم یا نوع چیدمان را برای انعکاس نور IR در محدوده شناسایی تغییر دهیم تا اعلام هشدار خطا به حداقل برسد.


محیطهای گرم خطای بیشتری تجربه می کنند

سنسور تشخیص حرکت یا Motion Detector ها به فضایی برای نظارت نیاز دارند که حداکثر تفاوت دمای نقاط مختلف در دید سنسور زیر 2 سانتیگراد باشد. بنابراین اگر فضایی که روبروی سنسور است خیلی گرم شود یا در طول شبانه روز تغییرات دمایی بالایی داشته باشد قطعا سنسور تشخیص حرکت در اعلام هشدار مشکل خواهد داشت. هرگز در فضاهایی نزدیک به لوازم گرم شونده که دمایشان بالای 32.2 درجه (90 درجه فارنهایت) می رود سنسور نصب نکنید که به مشکل می خورید.

قابلیت اعلام سرقت بروی موبایل با دوربین مداربسته ALTEK مطلب قبلی
قابلیت اعلام سرقت بروی موبایل با دوربین مداربسته ALTEK
افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته مطلب بعدی
افزایش میزان دید در شب دوربین مداربسته

نظرات- 0

دیدگاهی ثبت نشده است!

ثبت نظر

Location for : Listing Title